Zimní část PVVL zakončena soubojem VŠE „A“ a VŠE „B“

12. prosince
2015

Tento akademický rok je opět pro studentky, volejbalistky vyplněn reprezentačními povinnostmi v celoroční soutěži Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Naši školu reprezentují dva týmy děvčat a utkávají se s děvčaty z lékařské fakulty UK, filozofické fakulty UK, VŠCHT a stavební fakulty ČVUT. Soutěž je organizována dvoukolově, kdy každý tým sehraje utkání se všemi týmy v zimním i letním semestru.

Úterý 8. prosince 2015 bylo dnem vzájemného utkání týmů naší školy VŠE A proti VŠE B. Utkání probíhalo v kamarádské atmosféře, kdy většina studentek obou týmů se vzájemně zná i z dalších školních turnajů a reprezentačních akcí za školu. Tím ale utkání nescházel sportovní náboj se zaujetím každého týmu po vítězství. Děvčata obou týmů prezentovala vysokoškolský volejbal na vysoké výkonnostní úrovni. Takovýto volejbal by si zasloužil i větší diváckou kulisu z řad akademické obce. Za rozhodcovského řízení utkání studenta Jakuba Macháčka bylo odehráno napínavé utkání s několika zvraty ve vývoji utkání, jehož průběh je popsán v následující reportáži.

V rámci 4. kola pražské vysokoškolské volejbalové ligy se proti sobě utkaly týmy VŠE A x VŠE B. Už při rozcvičce bylo vidět, že půjde o atraktivní utkání. Od začátku prvního setu byla vidět rivalita mezi oběma družstvy. Tým A působil v prvním setu zakřiknutým dojmem a podlehl děvčatům z VŠE B 19:25. Po vystřídání stran i hráček, především v kádru týmu B se situace radikálně změnila. Dívky z týmu A se rozehrály a nepustily soupeřky v druhém setu vůbec do hry. Napovídal tomu i náskok v průběhu setu 12:2 pro VŠE A. Tým A si druhý set pohlídal a dotáhl do vítězného konce 25:18. Tým VŠE A byl rozjetý i v dalším setu hlavně díky nekompromisním útokům středem sítě, se kterým si dívky z týmu B nevěděly rady. VŠE A tak ukořistil i další set ve svůj prospěch poměrem 25:20. V posledním setu šlo dívkám z týmu B o vše. Dívky z týmu B zlepšily obranu na síti a podání, kterým daly několik přímých bodů. Poslední set měla děvčata VŠE B pod kontrolou a zvítězila 25:17. Po sečtení všech bodů se z nečekaného vítězství o pouhé 2 body (88:86) mohla radovat děvčata VŠE B.