Termíny

15.12.2017 - Konec semestrální výuky

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Reportáže

Volejbalová liga VŠE20. 4. 2017 - Byl překvapivě chladný a ponurý večer 20. dubna 2017, ale i přesto se několik volejbalistů z Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) a Národohospodářské fakulty (NF) rozhodlo na chvíli zanechat neuvěřitelně vytrvalé studijní snahy a jít poměřit síly v jejich posledním zápase 5. ročníku volejbalové ligy VŠE. Hnacím motorem jim byla nezměrná chuť odvést skvělé herní výkony podpořená vědomím, že když je mnohdy až neuvěřitelně důsledným Jaroslavem Boštičkou naplánován ligový zápas, všechny jejich studijní i pracovní povinnosti se stanou naprosto nicotnými a není nic důležitějšího než hra plná emocí na Třebešíně.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE12. 4. 2017 - Ve středu 12. 4. se utkaly týmy Fakulty financí a účetnictví a Fakulty informatiky a statistiky k poslednímu utkání 5. ročníku volejbalové ligy VŠE. Borci FFÚ mohli potvrdit letošní dominanci a dokonat obhajobu loňského titulu. Jelikož tým první fakulty nechtěl riskovat neúspěch, sešel se v plné palbě, na palubovce zářila jména jako Turský, Böhm, Drahokoupil I. a II, Rédl, Bajusz, Šindel, Hospůdka, Kříž, Chvosta nebo Němčanský.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE29. 3. 2017 - Ve středu 29. března se v hale na Třebešíně konal další zápas ligy VŠE mezi týmy Fakulty mezinárodních vztahů a Fakulty informatiky a statistiky. Tým FMV stejně jako před měsícem využil nového pravidla a tentokrát doplnil tým o jednoho externího hráče. Zápas se tedy mohl odehrát v duchu fair play 6 na 6.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE23. 3. 2017 - Ve čtvrtek 23. března se na Třebešíně opět setkali fakultní volejbalová družstva mužů, aby změřili své síly v dalším zápase VŠE volejbalové ligy. Tentokrát se proti sobě postavil domácí tým FFÚ a tým hostů z Podnikohospodářské fakulty.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE22. 3. 2017 - Ve středu 22. 3. se na třebešínské palubovce utkaly 2 elitní týmy Fakulty financí a účetnictví s Fakultou podnikohospodářskou. Volejbalistky ve vínovém (FFÚ) věděly, že jakmile převálcují ženy v modrém (FPH), přiblíží se tak k obhajobě titulu. Rozhodly se proto najet do každého setu s touhou po vítězství.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE9. 3. 2017 - Ve čtvrtek 9. března se v hale na Třebešíně další zápas mezifakultní ligy VŠE mezi týmy Podnikohospodářské fakulty a Fakulty mezinárodních vztahů. Utkání se téměř potýkalo s nedostatkem hráčů, ale krize byla naštěstí zažehnána díky novému pravidlu, že pro doplnění nekompletního týmu mohou nastoupit hráči, kteří nejsou na soupisce hrajících týmu. Tým FMV tak naštěstí složil šestici hráčů a zápas se mohl odehrát.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE8. 3. 2017 - Na Mezinárodní den žen se ve středu 8.3.2017 v hale na Třebešíně sešli volejbalové týmy žen z fakulty mezinárodních vztahů a podnikohospodářské fakulty, aby porovnaly opět své síly a zahrály si skvělou hru.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE1. 3. 2017 - Ve středu 1.3.2017 se odehrálo utkání letní části volejbalové ligy VŠE. Zápasu předcházely komplikace se složením sestavy fakulty Informatiky a statistiky, a tak se nakonec hrálo v náhradním termínu.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE1. 3. 2017 - Přesně po dvou týdnech se v hale na Třebešíně opět sešly fakultní volejbalové týmy, aby poměřily své síly v dalších zápasech VŠE volejbalové ligy. Po dvou týdnech proto, že zápas mezi fakultami FIS a FPH byl odložen právě na tuto středu 1. března, což slibovalo vzrušující volejbalový večer, neboť se současně hrály dva zápasy. Byl to již zmíněný zápas mezi FIS a FPH a mezi naší FFÚ a NF.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE22. 2. 2017 - Ve středu 22.2. se odehrálo druhé utkání ženské volejbalové ligy mezi Fakultou podnikohospodářskou a Fakultou informatiky a statistiky. Ačkoliv jsme po zimní sezóně nastupovaly do jarní části z prvního místa tabulky a mohly jsme se nechat tímto stavem ukolébat, nenechaly jsme nic náhodě. FPH se se svým ziskem bodů umístila na místě prvním a FIS na místě třetím. Bylo jisté, že nás soupeřky budou chtít porazit a dát do zápasu všechny síly.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE16. 2. 2017 - Vo štvrtok 16.2.2017 sa odohral úvodný zápas žien jarnej časti 5. ročníka volejbalovej ligy medzi hráčkami FFÚ a FMV, ktoré sú v každom ročníku ligy veľkou konkurenciou. Hráčky FFÚ nastúpili do zápasu s veľkou motiváciou a s cieľom poraziť hráčky Fakulty medzinárodných vzťahov s čo najväčším rozdielom, aby im tak odplatili prehru zo zimnej časti súťaže. A tak obhájili titul z minulých rokov.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE15. 2. 2017 - Se začátkem nového semestru odstartovala současně také jarní část volejbalové VŠE ligy, která se koná již pátým rokem. Hned v prvním utkání proti sobě nastoupily týmy, jejichž hlavním cílem je i boj o celkové vítězství v lize. Před zápasem byly šance obou týmu poměrně vyrovnané, na straně domácích totiž nastoupili dva výborní smečaři – Tonda Ticháček a Kuba Jarošík, od kterých se čekalo, že budou hlavní tahouni týmu a budou ti, kdo bude dělat body. Na straně druhé to byl ve skvělé formě hrající Ondra Rédl a také zkušení bratři Drahokoupilové, z nichž jeden nastoupil poprvé na postu nahrávače. Před zápasem tedy bylo jasné, že se schyluje k velmi zajímavé bitvě.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE24. 11. 2016 - Přesně měsíc před Štědrým dnem se o krále podzimní části utkaly v repríze jarního rozhodujícího zápasu Fakulta financí a účetnictví s Fakultou informatiky a statistiky. Předčasné Vánoce si chtěly užít oba týmy, ale samozřejmě se to mohlo podařit jen jednomu mužstvu. Podle toho byla atmosféra velmi napjatá, hala praskala ve švech, jak je tomu na Třebešíně zvykem.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE23. 11. 2016 - Ve středu 23. 11. 2016 se ve sportovní hale na Třebešíně konalo další utkání ženské části Volejbalové ligy VŠE. V tomto kole proti sobě nastoupil domácí tým Fakulty financí a účetnictví a tým Fakulty informatiky a statistiky. Pro týmy obou fakult se jednalo o poslední zápasy podzimní části Volejbalové ligy, přičemž hráčky z financí potřebovaly v tomto zápase získat plný počet bodů, aby stáhly bodovou ztrátu vůči vedoucímu týmu z Podnikohospodářské fakulty.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE9. 11. 2016 - Dne 9. 11. 2016 se konal, v již tradičních večerním čase, další zápas Volejbalové ligy VŠE mezi týmy můžu Fakulty mezinárodních vztahů a Fakulty informatiky a statistiky. Oba týmy se sešly v okleštěné sestavě šesti hráčů, tedy nebyl prostor na mnoho chyb a jakékoliv střídání.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE10. 11. 2016 - Dnes 10. listopadu se v hale na Třebešíně odehrál další zápas Volejbalové ligy VŠE, tentokrát ženské části. Proti sobě se postavily domácí hráčky Národohospodářské fakulty a hostující Podnikohospodářky. Pro dívky z Podnikohospodářské fakulty se jednalo o poslední zápas podzimního kola soutěže a zápas rozhodující konečné pořadí tohoto kola. Díky zaškobrtnutí hráček z Fakulty financí a účetnictví v zápase proti Fakultě mezinárodních vztahů (1:2) se totiž dívkám z Podnikohospodářské fakulty vrátila naděje na průběžné první místo. Aby si ale pozici zajistily, musely by vyhrát nekompromisně 3:0.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE3. 11. 2016 - Ako býva zvykom v štvrtok o 20:30 sa v telocvični na Trebešíne odohralo ďalšie kolo 5. Ročníka Volejbalovej ligy na VŠE. V ňom sa stretol domáci tím Fakulty podnikohospodárskej a hostia z Fakulty financií a účtovníctva. Bohužiaľ tento zápas sa odohral pred prázdnymi tribúnami, nakoľko si stretnutie neprišiel pozrieť žiaden divák. Dôvod môže byť ten že hosťujúci tím nastúpil na zápas iba s jedným hráčom základnej zostavy, a domáci taktiež dali priestor novým hráčom.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE26. 10. 2016 - Ve středu 26.10. se odehrálo další utkání mužské části Volejbalové ligy VŠE. V něm proti sobě nastoupily týmu mužů z FIS a také poprvé v této sezóně tým Národohospodářské fakulty. Ten se dokonce sešel v čele s několika absolventy v úplném počtu šesti hráčů. Hráčů FIS dorazilo dokonce ještě o jednoho více, a tak se odehrála velmi zajímavá bitva, ve které FIS nakonec zvítězil 2:1 na sety.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE27. 10. 2016 - Ve čtvrtek 27.10. se v hale na Třebešíně odehrálo další kolo Volejbalové ligy VŠE. Šlo o šlágr podzimní části ligy a tomu odpovídalo jak herní nasazení hraček, tak i divácká kulisa, která byla tentokrát dosti početná, hlasitá a pomáhala vytvořit v hale patřičný náboj.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE19. 10. 2016 - Hello to everybody, I have been training volleyball for two days with the VSE team but originally I am from Barcelona where I play volleyball and I am coach of another team too. Indeed, I am an exchange student who is going to stay here for one semester. So, when I arrived in Prague I started looking for a place to play volleyball, my passion. And I found a place in the Faculty of Informatics and Statistics.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE20. 10. 2016 - Ve druhém kole mezifakultní volejbalové ligy se utkala fakulta mezinárodních vztahů s podnikohospodářskou fakultou. První set rozehráli lépe hosté, kteří si v průběhu celého setu budovali bod po bodu mírný náskok, který přetavili ve vítězství 25:19.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE12. 10. 2016 - Ve středu 12.10. se v hale na Třebešíně odehrál zápas mezi FMV (nynějším největším soupeřem) a FPH. Bylo zřejmé, že oba týmy budou bojovat o výhru. Naneštěstí pro FMV nesehnala jako domácí tým rozhodčího a tudíž připsaly 4 bodový náskok FPH.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE5. 10. 2016 - Dňa 5.10. 2016 sa okrem dňa učiteľov oslavoval aj volejbal na VŠE, a to stretnutím medzi mužskými tímami fakulty podnikohospodárskej a fakulty informatiky a statistiky.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE6. 10. 2016 - Dne 6. 10. 2016 změřily své volejbalové síly družstvo fakulty Financí a účetnictví proti týmu fakulty Národohospodářské. Ženy ve vínových dresech (FFÚ) se nebály dát najevo svůj chtíč vyhrát a nedaly tak šanci družstvu v modrém (NF) zvítězit ani v jednom setu. Hráčky Národohospodářské fakulty zesilovaly svůj servis každým setem a mnohdy tím zahájily dlouhé a napínavé výměny. Bohužel i přes velikou bojovnost v poli nedokázaly stačit útočnému tempu fakulty Financí a účetnictví. FFÚ si tak připisuje své první vítězství za 3 body.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE29. 9. 2016 - Ve čtvrtek 29. 9. v 8h večer odstartovaly hráčky FPH a FIS jejich nový ročník volejbalové ligy VŠE 2016/2017. Volejbalistky z podnikohospodářské fakulty nastoupily do zápasu značně znevýhodněné a to tím, že musely čelit soupeři s počtem pouze 5 hráček. Oproti tomu tým z FIS dorazil na zápas dobře připraven a v plné síle.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE22. 9. 2016 - V prvním týdnu zimního semestru 2016/2017 se nám rozběhl již 5. ročník Volejbalové ligy VŠE. V úvodním klání mužské soutěže se proti sobě, jako už tradičně, postavily sestavy FFÚ, vítězové loňského ročníku, a FMV. První fakulta se představila ve velice početném složení, zatímco hráči druhé fakulty se ve svých řadách evidentně potýkají s nedostatkem. Tento fakt však žádným způsobem neovlivnil průběh utkání.

Celý text >>

Volejbalová liga VŠE22. 9. 2016 - Dňa 22.9.2016 sa odohral prvý ženský volejbalový zápas v zimnom semestri 2016/2017 medzi hráčkami z fakulty FMV a FFÚ, no pre niektoré študentky to bol prvý zápas vôbec. Všetky hráčky sa do zápasu pustili s plným nasadením. FFÚ ako minuloročný víťazi súťaže boli pre nás (FMV) dostatočne veľkou výzvou dať do zápasu všetky naše sily a skúsenosti. Bohužiaľ FFÚ nezohnali rozhodcu, a tak sme do každého setu vstupovali s výhrou 4:0.

Celý text >>